Oтвратительный: Вибухи на військових складах

Міністр оборони розповів про те, які висновки зробили у відомстві після чергової трагедії на військовому сховищі.

Понад 75 військових, серед яких понад 20 генералів, притягнули до відповідальності через вибухи, що відбувалися на складах боєприпасів за останні три роки. Про це в інтерв’ю «5 каналу» розповів міністр оборони Степан Полторак.

За його словами, станом на 2014 рік більшість арсеналів мали би бути закриті через проблеми з фінансуванням, а відновити все і на повну – це шалені гроші.

Однак, за словами міністра, є й інша проблема – після звільнень та розслідувань нині існує не тільки нестача коштів для охорони режимних об’єктів, але і брак кадрів, які би погодилися взяти на себе відповідальність, усвідомлюючи нестачу коштів.

«Після тих подій, які відбувалися у нас, починаючи від Сватово, ми багато чого змінили. І до відповідальності притягували. Я притягнув 75 людей до відповідальності, зокрема – понад 20 генералів. Це призвело до іншої проблеми – зараз ніхто не хоче займати ці посади. Чому? Тому що немає гарного фінансового ресурсу. За сучасних умов забезпечити надійну охорону бази арсеналу дуже важко», – констатував Полторак.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що слідство оприлюднило основну версію щодо причини вибухів на військових складахбіля Ічні Чернігівської області. За версією прокуратури, на склади проникли невідомі і встановили вибухівку.

Нагадаємо, що в ніч на 9 жовтня почалася велика пожежа і детонація боєприпасів на артилерійських складах поблизу Ічні в Чернігівській області.

З зони можливого ураження було організовано евакуацію населення. До цього був залучений автотранспорт. Всього евакуювали близько 10 тисяч осіб.

Згодом міністр оборони України Степан Полторак заявив, що за вибухи боєприпасів в Ічні було притягнуто до відповідальності 24 військовослужбоців, включаючи генералів і полковників. Полторак підкреслив, що в цьому році з державного бюджету було виділено 13 млн гривень конкретно на укріплення та модернізацію арсеналу в Ічні.